«Ενέργειες για την …ενέργεια»
Σάββατο 9 Μαρτίου 2024
09:00-14:00
Α, Β, Γ Γυμνασίου
Κόστος: 45 ευρώ
Πόση ενέργεια χρειαζόμαστε καθημερινά; Τι είναι η «πράσινη ενέργεια»; Σκοπός του εργαστηρίου είναι να μάθουμε να εντοπίζουμε τα ενεργειακά βαμπίρ στον χώρο μας, να εξασφαλίζουμε ανανεώσιμες πηγές και τελικά να μάθουμε τι σημαίνει ενεργειακή απόδοση. Όλοι μαζί, λοιπόν, ενεργοί αυριανοί πολίτες στην υπηρεσία της ενέργειας.